چگونه می توانید متوجه سهم خود در بازار هدف شوید؟

بخشهای مهم در شناخت بازار
ژانویه 25, 2020
مطالعه بازاریابی یا مطالعه بازار چیست
ژانویه 25, 2020

چگونه می توانید متوجه سهم خود در بازار هدف شوید؟

اگر شما کسب و کار کوچکی دارید حتماً برایتان مهم است بدانید چقدر از سهم بازار مربوط به کسب و کار شما می شود.

زیرا هر چقدر که شما سهم بیشتری در بازار داشته باشید در واقع سهم کسب و کارهای رقیبتان کمتر خواهد شد. برای اینکه بتوانید سهم خود در بازار را افزایش دهید ابتدا باید رقیبهای خود را به خوبی بشناسید. پس از شناخت رقیبانتان باید به این مسئله پی ببرید که چرا مشتریان ترجیح می دهند به جای شما از رقیبتان خرید کنند؟ بعد از این تحلیلها بهتر است تجزیه و تحلیلی نیز در خصوص چگونگی افزایش کیفیت و ارزش کالاهای خود داشته باشید. در صورتی که توانستید اطلاعات درستی درباره بازار خود به دست آورید می توانید به روشهای مختلفی سهم خود در این بازارها را اندازه گیری کنید. به عنوان مثال در این مقاله به چند روش اصلی و عمده اشاره می کنیم:

یک) تعداد واحدها

در برخی از کالاها و کسب و کارها به راحتی می توانیم تعداد کالا یا واحدهایی که مشابه کالای ما هستند را به دست آوریم. به عنوان مثال : فردی که یک هتل دارد ، به راحتی می تواند تعداد هتل های دیگر در شهر را محاسبه کند و تعداد اتاقهای آنها را نیز به دست آورد. وقتی تعداد کل اتاقهایی که در شهر یا محل جغرافی او هستند را به دست آورد با اطلاع از اینکه همیشه ۸۰ درصد از اتاقها اجاره داده می شوند به خوبی می تواند محاسبه کند که خودش چند مسافر داشته و چه تعداد از اتاقهای او اشغال شده است. بنابراین در این کسب و کارها شما تنها با به دست آوردن چند عدد ساده می توانید میزان سهم خود را اندازه گیری کنید.

دو) میزان مشتریان در بازار هدف

فرض کنید شما فروشنده یا تولید کننده یک محصولی که مخاطبان و مشتریان آن کودکانند می باشید. در این صورت اگر بتوانید به صورت علمی به این نتیجه برسید که ۵ درصد از این کودکان مشتریان شما هستند به راحتی می توانید حدس بزنید که چه تعداد مشتری در بازار دارید که جزو مشتریان بالقوه شما محاسبه می شوند. پس با توجه به میزان فروش خود و اختلافی که بین این میزان فروش و تعداد مشتریان بالقوه شما وجود دارد می توانید به سهم خود در بازار پی ببرید.

سه) میزان فروش کالا

شما به عنوان فردی که صاحب کسب و کاری هستید حتماً باید بدانید که مردم منطقه جغرافیایی شما هر سال تا چه اندازه برای کالایی که شما تولید یا عرضه می کنید سرمایه گذاری می کنند. در صورتی که بتوانید میزان هزینه سالیانه مردم برای این کالا را برآورد کنید و مقدار فروش سالیانه خود و سرمایه ای که از این راه به دست آورده اید نیز بدانید به خوبی می توانید سهم خود در بازار کالای مورد نظر خود را اندازه گیری کنید.

این سه راه را می توانیم از عمده ترین راههایی به حساب آوریم که شما به راحتی می توانید میزان سهم خود در بازار را حساب کنید. دانستن سهمتان در بازار هدف ، اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می دهد که برای تصمیم گیریهای آینده می تواند به شما کمک کند.

تحقیقات بازار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی