همگامی تحقیقات بازار با تکنولوژی روز

مدلهای تحقیقات بازار در زمینه رضایت مشتریان
ژانویه 24, 2020
تحقیقات بازار در شرکتهای بیمه
ژانویه 25, 2020

همگامی تحقیقات بازار با تکنولوژی روز

در هر شرکت یا سازمانی همگام با تغییراتی که در سایر بخشها و واحدها همسو با تغییرات اتفاق می افتد و به روز می شود ، تحقیقات بازار نیز باید به روز شود.

از مشکلات بزرگی که بسیاری از شرکتها و سازمانها چه شرکتها و سازمانهای کوچک و محدود و چه شرکتهای بزرگ ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنند این است که واحد تحقیقات بازار در آنها به کندی با تغییرات ایجاد شده هماهنگ می شود. امروزه گسترش استفاده از اینترنت ، فضاها و شبکه های مجازی موجب شده است شرکتها از این فرصت و ظرفیت در جهت پیشبرد اهداف بازاریابی و فروش خود استفاده کنند ولی تغییرات چندانی در بخش تحقیقات بازار اتفاق نیافته است.

هنوز هم بسیاری از شرکتها و کسب و کارها وجود دارند که از شیوه های سنتی جهت تحقیقات بازار استفاده می کنند. شیوه سنتی به این معنا است که با مراجعه به بازار به کسب اطلاعات پرداخته و اغلب نظرخواهی ها و کسب اطلاعات آنها توسط پرسشنامه ها یا سوالاتی است که پرسیده می شود و به صورت مکتوب بر روی کاغذ درج می شود. این شیوه جمع آوری اطلاعات دقیقاً همان شیوه ای است که در علوم اجتماعی و علوم رفتاری مانند رشته های جامعه شناسی استفاده می شود.

دلیل این امر نیز این است که شرکتها برای مدتهای طولانی و طی سالیان دراز برای انجام تحقیقات بازار از متخصصین علوم اجتماعی مانند جامعه شناسان استفاده می کردند و این افراد نیز برای جمع آوری اطلاعات از شیوه های جمع آوری داده های مرسوم در این رشته ها استفاده می کردند. این نشان می دهد که افرادی که به تحقیقات بازار می پرداختند برای همگامی تحقیقات بازار با تکنولوژی روز با سرعت کمتری اقدام کرده و تلاش زیادی در این خصوص انجام نداده اند.

از آنجا که تحقیقات بازار عمده ترین فعالیت در خصوص حفظ بازار و تداوم فعالیت ها و رشد پویای شرکتهاست باید با تکنولوژی جدید همسو و همگام باشد و از این ظرفیت برای رسیدن به هدف خود استفاده کند. این تکنولوژی و استفاده از کامپیوتر و اینترنت علاوه بر اینکه جمع آوری داده ها را سریع تر و راحت تر امکان پذیر می کند بلکه موجب می شود در مدت زمان کمی داده های فراوانی جمع آوری شده و هزینه کمتری نیز برای جمع آوری این داده ها صرف شود.

در این روش ، همزمان کاربران زیادی می توانند نظرات خود را در خصوص محصول یا خدمات مورد نظر به اطلاع شرکتها و سازمانها برسانند و همچنین این امکان وجود دارد که مشتریان بتوانند به صورت آنلاین با یکدیگر صحبت کرده و نظرات خود را از میزان رضایت کالا و یا عدم رضایت خود را در اختیار سایر مشتریان و مصرف کنندگان نیز قرار دهند. امروزه با افزایش تعداد کاربرانی که از امکانات اینترنتی مانند: خدمات پست های الکترونیکی یا ایمیل ، تلفن همراه ، کانالها و شبکه های اجتماعی و ظرفیت های مجازی برای اغلب کارهای خود استفاده می کنند افزوده شده است بنابراین همگام شدن تحقیقات بازار با تکنولوژی روز امری اجتناب ناپذیر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی