نکاتی در مورد تحقیقات بازار برای رقابت

عناصر مهم برای تحقیق در بازارهای ایران
ژانویه 25, 2020
۶ تکنیک وفادار کردن مشتریان
ژانویه 25, 2020

نکاتی در مورد تحقیقات بازار برای رقابت

از جمله فاکتورهای مهم و تأثیر گذار در عرصه رقابتهای تجاری ، به روز بودن کیفیت کالا و خدمات ، اطلاع رسانی در خصوص محصولات ، یافتن مشتریان و مخاطبان ، تحقیقات بازار می باشد.

شرکتهایی که بتوانند با استفاده از تحقیقات و راهبردهای بازاریابی متناسب جایگاه خود را به درستی و هدفمند بیابند می توانند از رقیبان خود در عرصه تجارت پیشی بگیرند. با استفاده از داده ها و اطلاعاتی که توسط تحقیقات بازار از ظرفیتهای بازار و رقیبان خود به دست می آورید می توانید در رقابت با آنها موفق باشید و جایگاه خود را حفظ نمایید. این تحقیقات می تواند از سطحی کوچک و مستقیم مانند ملاحظه کردن اعمال مشتریان هنگام خرید کردن تا استفاده از تکنیکهای کامپیوتری باشد.

بازار هدف می تواند از عوامل متعددی شامل امور مالی و فرهنگی تحت تأثیر قرار بگیرد. شرکتهایی که تیم تحقیقاتی قوی در خصوص بازاریابی دارند با استفاده از راهبردها و روشهای درست و کارآمد می توانند به درستی رفتار رقیبان خود و برنامه های آنها را شناسایی کرده و یا پیش بینی کنند و از این اطلاعات در پیشبرد اهداف خود و کامیابی در عرصه تجارت استفاده کنند.

درست همانند زمانی که در حال شطرنج بازی هستید باید بتوانید علاوه بر اینکه برنامه های درستی را می چینید ، رفتار هم بازی و رقیب خود را پیش بینی کرده و به آن سمت و سو بدهید ، همچنین این بازی شکل دوسویه دارد و رفتار رقیب نیز بر اهداف ، اعمال و برنامه های شما تأثیر می گذارد. در بازایابی و تحقیقات بازار باید ۴ عنصر را در نظر بگیرید:

۱-مشتریان بالقوه

۲- رقیبان

۳- سیستم توزیع و پخش کالا

۴- اصناف

هم اکنون نقش تحقیقات بازار در بخش مصرف کنندگان کالا و رقیب ها مورد بررسی قرار می گیرد:

الف) مصرف کنندگان کالا

در این قسمت باید علاوه بر اینکه بر مشتریان کنونی و یا دائمی کالاها توجه و تأکید و مطالعه می شود ، مطالعاتی نیز در خصوص اتخاذ راهبردهای مناسب و کارآمد جهت جذب و ترغیب مشتریان بالقوه نیز صورت بگیرد. یکی از ساده ترین و در عین حال اولین و مهمترین مراحل در تحقیقات بازاریابی ، ملاحظه کردن اعمال و واکنشهای مشتریان از نزدیک و در موقعیتهای طبیعی است. مطالعه مشتریان ، سلایق و ترجیحات آنها عنصر مهم موفقیت شرکتها می باشد. پس از پایان یافتن تحقیقات بازار  لازم است آنچه از نتیجه مطالعات و تحقیقات به دست آمده است به صورت روشن و واضح مشخص شده تا بر اساس این اطلاعات تصمیمات متناسب اتخاذ گردد.

به جز استفاده از برنامه های کامپیوتری و نرم افزاری خاص که می تواند در تحقیقات بازار مورد استفاده قرار بگیرد از روشهای عمیق و کیفی مانند مصاحبه و گفتگوی چهره به چهره و عمیق هم می توان استفاده کرد که اطلاعات عمیق تری را در اختیار محقق قرار می دهد. بهتر است که در اکثر تحقیقات از روش میکس متد یا مختلط(کمی و کیفی) هر دو استفاده شود.

ب) رقیبان

در تحقیقات بازاریابی لازم است که مسئله رقیبان به صورت علمی و جدی مورد مطالعه قرار بگیرد. باید توجه داشته باشید که چه افرادی در بازار بیشترین نفوذ و قدرت را دارند و علت این تسلط بر بازار آنها چیست؟ کالا و خدماتی که شرکت شما به مشتریان و مخاطبان خود ارائه می دهد، باید رقیبان خود در این زمینه را بشناسید. بررسی و رصد کردن دائمی وضعیت رقیبان و در جریان فعالیتهای آنها قرار گرفتن باید به صورت مستمر و دائمی انجام شود.

دو نکته اصلی باید در تحقیقات بازار مورد ارزیابی قرار بگیرد:

یک) کدام شرکتها قدرت بیشتری در بازار دارند

دو) توانمندترین شرکتها در ایجاد تحولات مهم در بازار

با توجه به چند نکته اصلی می توان تحولات بازار را پیش بینی کرد و مورد سنجش قرار داد:

۱- هزینه صرف شده بابت تبلیغات

بودجه و هزینه ای که برای تبلیغ کالایی در نظر گرفته می شود نشان دهنده این است که تا چه اندازه یک شرکت توانسته است خود را به مشتریان معرفی کند و نام خود را به گوش آنها رسانده باشد.

۲- تمایلات و علایق مشتریان

نخستین مارک و برندی که به ذهن مشتریان خطور می کند تا آن را بیان کنند نشان دهنده میزان علاقه و تمایل مشتریان نسبت به آن برند است و نشان می دهد که این برند موفق شده است تا بیشترین تأثیر را در حافظه مشتریان و مخاطبان داشته باشد.

۳- تحقیق و توسعه ” آر اند دی” Research and Development (R&D))

هر چه شرکتها بودجه ای که برای قسمت تحقیقات ، مطالعات و توسعه صنعت و تجارت خود اختصاص می دهند نشان دهنده این است که آن شرکتها تا چه اندازه می توانند آینده بازار را پیش بینی کنند و مطابق با آن توسعه یابند.


موضوع مرتبط :

رقابت؛ شرط افزایش بهره وری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی