نحوه پاسخگویی مغز به تبلیغات محصولات غذایی

تحقیقات بازار تجهیزات پزشکی
ژانویه 24, 2020
ساعت، طلا، جواهر و زیور آلات
ژانویه 24, 2020

نحوه پاسخگویی مغز به تبلیغات محصولات غذایی

طبق نتایج تحقیقات بازاریابی پژوهشگران پارک بازاریابی ایران افراد در برابر تبلیغات محصولات غذایی عکس العمل مغزی متفاوتی دارند.

بعضی از افراد در برابر غذا هیچ مقاومتی ندارند و جذب ظاهر و بسته بندی و تبلیغات مواد غذایی می شوند و به بیان ساده تر نمی توانند از خوراکی ها بگذرند.

صاحبان صنایع غذایی با استفاده از عکاسی های جذاب از محصولات خود جرقه لازم را در ذهن این افراد ایجاد می کنند و عموما تصور می کنند هر چقدر تصویر یک غذا هیجان انگیزتر باشد پرفروش تر خواهد بود این در حالی است که نتایج تحقیقات بازار صنایع غذایی نشان می دهد که استفاده از عکس های مهیج در این صنعت به صاحبان این صنایع فقط در جهت ارتقاء میزان فروش کمک می کند.

تهیه عکس های مهیج در صنعت غذا باعث ایجاد هیجان در مغز انسان ها می شود، البته تحقیقات بازار در این خصوص رابطه دقیق و مستقیمی را مشخص نکرده است، اما اینگونه به نظر می رسد افرادی که مرکز تحریک پذیری مغزشان در زمینه غذا و خوراکی ها از حساسیت بیشتری برخوردارند چنین عکس هایی برای آن ها تحریک آمیزتر است و آنها بیشتر از بقیه افراد جامعه برای خرید مواد خوراکی زمان صرف می کنند در مقابل افرادی هم وجود دارند که چنین عکس های آنها را به هیجان نمی آورد. در این شرایط شرکت های تولید کننده مواد غذایی برای جذب این گروه از افراد باید بر روی ویژگی ها و امتیازات برتر محصولات خود تکیه کنند و از تصاویری نظیر عکس یک خانواده خوشحال که دور هم نشسته اند و از این مواد غذایی استفاده می کنند بهره مند شوند.

تاثیر نامگذاری بر روی مواد غذایی

براساس تحقیقات بازاریابی انجام شده چنانچه اسم یک مقدار غذای مشخص را بزرگ بنامیم و یا همان مقدار غذا را کوچک بنامیم میزان فروش آن غذا متفاوت خواهد بود و عموما از آن غذایی که بزرگ نامیده شده است یا سفارش نمی دهند و یا کم سفارش می دهند بر این اساس رستوران ها نیز استراتژی هایی را برای افزایش فروش خود در منو غذاها استفاده می کنند، در نتیجه نام گذاری در میزان فروش تاثیر به سزایی دارد

تاثیرگذاری بسته بندی مواد غذایی در ذهن افراد

یکی از عوامل موثر در میزان فروش مواد غذایی استفاده از بسته بندی جذاب است تا بتوان ذهن مشتریان را درگیر نمود. مشاوران بازاریابی پارک بازاریابی ایران در خصوص صنایع غذایی به این نتیجه رسیده اند که استفاده از طراحی گرافیکی هیجان انگیز در طراحی بسته بندی محصولات صنایع غذایی غریزه مصرف کنندگان را تحریک می کند. برای مثال با استفاده از اشکال منحنی و نرم می توانید به این مهم دست یابید و می توانید هم در بسته بندی و هم در طراحی لوگو از آن استفاده نمایید.

مقاله مرتبط :

اصول بازاریابی رستوران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی