مواردی که در تحقیقات بازاریابی برای کالاهای جدید باید رعایت کنید

اطلاعاتی جهت همکاری با شرکت های ایتالیایی
ژانویه 25, 2020
جمع آوری اطلاعات در خصوص تأثیر آگهی های تبلیغاتی
ژانویه 25, 2020

مواردی که در تحقیقات بازاریابی برای کالاهای جدید باید رعایت کنید

ممکن است فکرهای خلاقانه زیادی برای تولید یک محصول جدید در ذهن خود داشته باشیم. اما چرا زمانی که این فکرهای خلاقانه وارد بازار می شوند نمی توانیم موفقیتی را که انتظار داشتیم به دست آوریم؟

علت بسیاری از این عدم موفقیتها مربوط به این می شود که شما مشتریان و بازار را به خوبی نمی شناسید. اگر قبل از طرح تفکرات خلاقانه ، به مطالعه و بررسی در سطح بازار و در میان مشتریان خود بپردازید ، قطعاً موفقیتهای بیشتری را به دست خواهید آورد. به همین دلیل در این مقاله به مواردی خواهیم پرداخت که لازم است در تحقیقات بازاریابی برای کالاها یا خدمات جدید خود آنها را رعایت کنید.

یک) شناخت دقیق بازار

اگر بازار را به درستی بشناسید ، واقعیتهای بسیاری برای شما روشن خواهد شد. به عنوان مثال اگر شما یک شرکت تولید کفش هستید اگر بدانید که مشتریان شما امروزه به چه نوع کفشهایی تمایل دارند ، یا در چه محلهای جغرافیایی هستند و چه نوع کفشهایی برایشان لازم است می توانید یک محصول متناسب با نیاز آنها تولید کنید. یا در مثال دیگری ، شما صاحب یک برند مواد غذایی هستید. باید یکی از نکاتی که مد نظر قرار دهید این است که اغلب مشتریان شما امروزه شاغل هستند و فرصت تهیه هر نوع مواد غذایی را ندارند. پس به نظر شما مشتریانتان تمایل دارند چه نوع موادی را تهیه کنند؟ باید خودتان را به جای مشتریانتان قرار دهید و به این فکر کنید که اگر شاغل بودید و تمایل داشتید یک ماده غذایی تهیه کنید معمولاً چه نوع مواد غذایی را تهیه می کردید؟ علاوه بر این لازم است شما نه تنها مشتریان کنونی خود را در نظر بگیرید ، بلکه از مشتریان بالقوه خود نیز غافل نشوید. به این فکر کنید که امروزه افرادی که حتی جزو مشتریان شما نیستند به دنبال چه نوع نیازهایی هستند؟

دو) در نظر گرفتن رقبا

زمانی که شما بازار را در نظر می گیرید ، بخش اصلی آن را رقیبان شما تشکیل می دهند. رقیبان شما همان شرکتها و افرادی هستند که هم اکنون مشتریان بالقوه شما از آنها خریداری می کنند. پس شناسایی مشتریان بالقوه در اینجا اهمیت پیدا می کند. شما باید نیازهای آنها را شناسایی کرده و پیش بینی کنید که ممکن است به چه نوع محصولاتی نیاز داشته باشند و محصولاتی را با ارزشهای افزوده تولید کنید تا آنها نیز برای خرید از شما ترغیب شوند.

سه) مزیت رقابتی

شما باید این سوال را از خود بپرسید که چرا باید مخاطبان و مشتریان شما از بین محصولات مختلفی که شرکتهای مختلف در بازار به آنها ارائه می دهند ، محصول شما را انتخاب کنند؟ اگر بتوانید به این سوال پاسخ دهید در واقع می توانید یک ویژگی جدید برای محصولتان تعریف کرده و آن را تولید کنید که موجب شود مشتریان ، محصول شما را انتخاب کنند. به این ویژگی ، ایجاد انحصار می گویند. باید محصول جدید با ارزش رقابتی و ویژگی جدید را به گونه ای طراحی کنید که مشتریان به راحتی متوجه ارزشهای منحصر به فرد محصول شما شوند.

چهار) تحقیق در خصوص بازاریابی

حتماً تحقیقات خود را در خصوص اینکه چه نوع روش بازاریابی برای شما مناسب است انجام دهید. همه شرکتها و برندها مانند هم نیستند و نمی توانند با یک روش بازاریابی مشابه موفق شوند. بهتر است تحقیقات دقیقی را انجام  دهید و روش بازاریابی برای خود تعریف کنید که برای شما و محصولتان مناسب است. به عنوان مثال شاید شما از روشهای آنلاین برای بازاریابی استفاده کنید نتوانید چندان موفق باشید در حالی که روشهای سنتی بیشتر به درد شما خواهد خورد و بالعکس. پس تحقیق در این زمینه می تواند شما را برای اتخاذ روش بازاریابی مناسب برای محصول جدیدتان کمک کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی