پارک بازاریابی ایران

صنعت نفت و گاز

تحقیقات بازاریابی صنعت نفت

تحقیقات بازاریابی که مربوط به صنعت نفت می شود، همه مراحل تحقیقات بازاریابی را نیاز ندارد. بدین معنا که اطلاعات تصمیم ساز بیشتر از طریق تحقیقات بازاریابی کیفی حاصل می گردد و نیازی به تحقیقات پرسشنامه ای نیست. در ابتدا تحقیقات کتابخانه ای را مطابق روال معمول انجام می دهیم، سپس تحقیقات کیفی به منظور شناسایی دقیق شاخص های خرید، شناسایی و نحوه فعالیت افراد و شرکت های دارای برند در صنعت و بخصوص شرکت نفت و شرکت های زیر مجموعه آن مانند شرکت کالای نفت تهران و … صورت می پذیرد. در شرکت هایی که قصد دارند در صنایع پایین دستی فعالیت کنند باید روال و فرایند خرید تیم های کارشناسی شرکت های پیمانکاری را بشناسند.

از جمله مواردی که باید طی تحقیقات بازاریابی مشخص گردد، شاخص هایی است موجب اطمینان و اعتماد مشتریان می گردد. این شاخص های طی مصاحبه های عمیق با مشتریان بالقوه و همچنین مدیران خرید شرکت های دولتی مشخص می گردد. دیگر اینکه فعالیت در حوزه گاز و پتروشیمی نیز همانند صنعت نفت می باشد.

در نظر داشته باشید که روش های معمول تحقیقات بازاریابی کیفی شامل مصاحبه عمیق، گروه کانون، تکنیک‌های فرافکن، طوفان مغزی و مشاهده است. از میان این روش ها، گروه کانون و مصاحبه عمیق توسط افراد خبره کاربرد بیشتری دارد.

 

تاکنون تحقیقات بازاریابی به صورت کامل برای شرکت های زیر توسط محققان و مشاورین پارک بازاریابی ایران صورت پذیرفته است:

پژوهشگاه صنعت نفت

شرکت به توتال

شرکت نفت ایرانول

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ارشد پارک بازاریابی ایران تماس حاصل فرمایید.