ساعت، طلا، جواهر و زیور آلات

نحوه پاسخگویی مغز به تبلیغات محصولات غذایی
ژانویه 24, 2020
آمار واردات و صادرات خودرو و قطعات خودرو در ایران
ژانویه 24, 2020

ساعت، طلا، جواهر و زیور آلات

تحقیقات بازاریابی که مربوط به ساعت، طلا، جواهر و زیورآلات می شود، همه مراحل تحقیقات بازاریابی را نیاز دارد.

اما با این تفاوت که اطلاعات تصمیم ساز بیشتر از روش تحقیقات بازاریابی کیفی و کمی حاصل می گردد. بدین معنا که در ابتدا تحقیقات کتابخانه ای را مطابق روال معمول انجام می دهیم، سپس تحقیقات کیفی به منظور شناسایی دقیق شاخص های خرید فروشندگان و همکاری با فروشندگان، شناسایی و نحوه فعالیت افراد دارای برند در بازار و شرکت هایی مانند سواچ، گوچی و …، شناخت درصد سود شبکه نمایندگان، شناسایی دقیق بازارهای بورس مربوط به جواهرآلات و اقلام زینتی در شهرهای بزرگ (در تهران طبقه زیرزمین پاساژ قائم و یا طبقه چهارم پاساژ میلاد نور و یا جواهر فروشان خیابان کریم خان) و … سپس تحقیقات کمی را به منظور درک و شناسایی مصرف کنندگان و همچنین شناسایی سهم بازار هر کدام از رده های کیفیتی برندهای مختلف در بازار را انجام می دهیم.

در نظر داشته باشید که روش های معمول تحقیقات بازاریابی کیفی شامل مصاحبه عمیق، گروه کانون، تکنیک‌های فرافکن، طوفان مغزی و مشاهده است. از میان این روش ها، گروه کانون و مصاحبه عمیق توسط افراد خبره کاربرد بیشتری دارد. به منظور انجام تحقیقات کمی باید از پرسشگرهای خبره و پر نمودن پرسشنامه های ساده و دقیق استفاده نمود.

برندهای معتبری در ایران وجود دارند که از جمله آن ها می توان به برندهای جواهریان و مظفریان اشاره کرد کی باید با توجه به هدف گذاری Targeting شرکت ها، این برندها باید مورد بررسی قرار بگیرند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ارشد پارک بازاریابی ایران تماس حاصل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی