راهکارهای یافتن مشتری در کسب و کارهای جدید

روش مصاحبه نردبانی در تحقیقات بازار به چه معنی است؟
ژانویه 27, 2020
تفاوت تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی چیست؟
ژانویه 27, 2020

راهکارهای یافتن مشتری در کسب و کارهای جدید

در هر کسب و کاری که آغاز کرده باشید نقش مشتریان یک نقش محوری و اصلی در آن خواهد بود. علاوه بر اینکه باید به مسائلی مانند جذب سرمایه ، جذب نیروی کار ، تهیه مواد اولیه و سایر موارد بیاندیشند ، باید به فکر یافتن مشتری های هدف و بالقوه برای کسب و کار خود نیز باشند.

در نهایت این موضوع بسیار مهم است که مشتریان خود را از چه طریقی باید بشناسند؟. وجود مشتری و بازار لازم برای کالاهای تولید شده یا خدمات و شناسایی و برقراری ارتباط جهت تأمین نیاز آنها یکی از اصول پایه ای و اساسی در هر کسب و کاری است که شروع به فعالیت می کند. در صورتی که در کسب و کارهای جدید نتوانند مشتریان مورد نظر خود را پیدا کنند در کسب و کارشان دچار شکست خواهند شد.

این مسئله تا اندازه ای مهم است که هر سرمایه گذاری که بخواهد در کسب و کار جدیدی سرمایه گذاری کند علاوه بر اینکه به برنامه ها ، نگرشها و نحوه عملی کردن اهداف شما توجه می کند به این نکته مهم نیز توجه می کند که شما چگونه قرار است مشتریان خود را پیدا کنید. به دلیل اهمیت و ضرورت یافتن مشتری در کسب و کارهای جدید ، در این مقاله به ارائه راهکارهایی پرداخته می شود که کسب و کارهای جدید می توانند برای یافتن مشتریانشان از آن استفاده کنند.

یک) افرادی که تمایل به خرید کالای شما دارند

قطعاً افرادی هستند که کالا یا خدمات شما برای آنها این نیاز اصلی است ، یا اینکه تمایل زیادی برای تهیه این دسته از کالاها و خدمات دارند. باید سعی کنید این افراد را بیابید که هم می توانند شما را امیدوار به داشتن مشتری کنند و هم اینکه کالاهای تولیدی خود را به فروش برسانید. همچنین این افراد می توانند ، افراد یا گروه های دیگری که ممکن است به کالاهای شما نیاز داشته باشند نیز به شما معرفی کنند.

دو) لیستی از افرادی که می شناسید تهیه کنید

افرادی که در حوزه زندگی شما همچون محل کار ، محیط های آموزشی ، محیط ها و فضاهای مجازی و غیر مجازی هستند و شما آنها را می شناسید نیز می توانند هم مشتریان بالقوه شما باشند و هم می توانند بهترین تبلیغ کننده برای شرکت و کالای شما و همچنین می توانند افراد دیگر را به شما معرفی کنند.

سه) همکاران یا آشنایان در کسب و کارتان

هر فردی در هر حیطه ای که فعالیت می کند برای خود دوستان و آشنایانی دارد که می توانند بهترین منابع برای معرفی مشتریان برای شما باشند.

چهار) تبلیغات محدود

به یاد داشته باشید که تجارت شما یک تجارت نوپاست و تازه شروع به فعالیت کرده اید ، بنابراین نمی توانید مانند برندها و شرکتهای شناخته شده ، دست به تبلیغات وسیع در سطح شهر و یا رسانه هایی مانند تلویزیون بزنید. به همین دلیل ، اولین راه برای یافتن مشتریانتان همین برقراری ارتباط با اطرافیان ، دوستان ، همکاران و آشنایان و معرفی کالایتان از طریق آنها به سایر افراد می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی