دلایل شکست محصولات جدید در بازار چیست؟

اطلاعات تجاری جهت همکاری با شرکت های کره جنوبی
ژانویه 25, 2020
اهداف تحقیقات بازار چیست؟ شیوه های مختلف تحقیقات بازار کدامند
ژانویه 25, 2020

دلایل شکست محصولات جدید در بازار چیست؟

تمامی افرادی که اقدام به تولید محصول می کنند ، امیدوار هستند که بتوانند مفیدترین و بهترین محصول را در اختیار مشتریان قرار دهند.اما در اغلب مواقع ، محصول جدیدی که وارد بازار شده است دچار شکست می شود و نمی تواند در همان بدو ورود به بازار ، مشتریانی را کسب کند.

تحقیقات بازار نشان می دهد که کمتر از ۴ درصد از محصولات جدیدی که وارد بازار می شوند می توانند موفق باشند. برای تجربه این شکستها ، دلایل و عوامل متعددی وجود دارد که تحقیقات بازار به آنها می پردازد.

یک) عدم توانایی پشتیبانی از محصول جدید

یکی از مواردی که در تحقیقات بازاریابی به آن پی برده اند این است که در بسیاری از مواقع ، شرکتهایی که اقدام به ارائه محصول جدید می کنند قارد نیستند از محصول و مشتریان خود حمایت و پشتیبانی کنند. شما باید بتوانید برای مشتریانی که از محصول یا خدمات شما خریداری می کنند حمایتهایی را در نظر بگیرید تا آنها با اطمینان بتوانند از محصولات شما خریداری کنند. چه محصولی را که وارد بازار کرده اید مورد عنایت و توجه قرار بگیرد و چه قرار نگیرد شما باید برای هر دو شرایطی که ممکن است محصول شما مواجه شود برنامه ریزیهای مناسبی را از قبل داشته باشید.

دو) عدم مطابقت با تقاضا و انتظارات مشتریان

تحقیقات بازاریابی به این نتیجه رسیده است که محصولات جدید قبل از اینکه به وارد بازار شوند ، در مواقع بسیار کمی به صورت آزمایشی وارد بازار می شوند تا واکنش مشتریان و مخاطبان سنجیده شود و سپس محصول نهایی به بازار عرضه شود. به همین دلیل در بسیاری از موارد ، محصولی که وارد بازار می شود نیاز مشتریان یا انتظارات آنها را برآورده نمی کند.

سه) دقت در تحقیقات بازار

گاهی ممکن است تحقیقات بازاریابی که توسط شرکتها انجام می شود دچار اشتباه شده باشد. در این گونه موارد معمولاً سوالاتی که در روند تحقیقات بازار پرسیده می شود چندان سوالات دقیقی نیستند یا اینکه هدف اصلی از تحقیقات بازار مشخص نیست. در صورتی که شما هدف اصلی خود از انجام تحقیقات بازار را ندانید و متوجه نباشید که دقیقاً به دنبال پاسخگویی به کدام سوالها هستید و در نهایت نیاز دارید به چه اطلاعاتی برسید ، ممکن است در روند تحقیقات خود سوالاتی را که شما را به نتیجه دلخواه می رساند نتوانید طراحی کنید. در نتیجه ، محصولی را به بازار عرضه خواهید کرد که مورد پسند مشتریان نیست و نمی تواند نیازها و خواسته های آنها را برآورده کند.

چهار) محصولات بسیار عالی و فوق العاده

ممکن است در برخی از شرایط ، شرکتی اقدام به تولید یک محصول بسیار عالی و فوق العاده کرده باشد. این محصول با اینکه بسیار با کیفیت و خوب است ولی نمی تواند نیاز مشتریان را برآورده کند. در نتیجه ، محصول تولید شده ، بازار کافی را نخواهد داشت. از طریق تحقیقاتی که قبل از تولید محصول انجام می شود می توان جلوی تولید اینگونه محصولات را گرفت یا اینکه اطلاعات کافی در خصوص اینکه اینگونه محصولات را در کجا می توان فروخت و مشتریانی که ممکن است متقاضی چنین محصولاتی باشند پیدا کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی