جمع آوری اطلاعات در خصوص تأثیر آگهی های تبلیغاتی

مواردی که در تحقیقات بازاریابی برای کالاهای جدید باید رعایت کنید
ژانویه 25, 2020
اطلاعات تجاری جهت همکاری با شرکت های کره جنوبی
ژانویه 25, 2020

جمع آوری اطلاعات در خصوص تأثیر آگهی های تبلیغاتی

زمانی که شرکتی دست به تبلیغ محصول خود از طریق آگهی های تبلیغاتی می زند ، لازم است از شیوه های مختلف تحقیقات پیرامون نحوه پیامهای تبلیغاتی ، کانالهای موثر برای درج آگهی ها ، نوع تبلیغاتی که می تواند توجه مخاطبان را جلب کند استفاده کنند تا بتوانند به اطلاعات سودمندی در خصوص عوامل تأثیر گذار بر مخاطبان از طریق آگهی های تبلیغاتی دست پیدا کنند.

بنابراین ، امر غیر محتملی است که شرکتی بتواند با تکیه بر دیدگاه های خود و بدون داشتن تحقیقات در خصوص این موارد به یک تبلیغات موثر و یا فرمولهای چنین تبلیغاتی دست پیدا کند. اوگیلوی به عنوان مشهورترین فرد در زمینه تبلیغات همواره به ضرورت و اهمیتی که جمع آوری اطلاعات برای تبلیغ کردن دارد اشاره می کند. او تعدادی از فواید جمع آوری اطلاعات را نام می برد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

یک) آگاهی از موقعیت شرکت یا برندتان

تنها از طریق انجام تحقیق است که می توانید به موقعیتی که در بازار دارید پی برده و جایگاه خود را در بین مشتریان و رقیبانتان بشناسید. می توانید از طریق تحقیقات به این اطلاعات دست پیدا کنید که تا چه اندازه میان مشتریانتان شناخته شده هستید و در بازار شما را با چه محصولی و تحت چه عنوانی می شناسند؟. همچنین ،  چه عقیده ای در بین مشتریان و رقیبانتان در خصوص شما وجود دارد؟.  همچنین می توانید نقص های عملکردی خودتان را به خوبی بشناسید و در پی اصلاح آنها برآیید.

دو) استفاده از فرمولهای ریاضی برای سنجیدن موفقیت محصولات جدید

تحقیق کردن شما را به این کار وادار می کند که از روشهای ریاضی که روشهای دقیق و مناسبی هستند بتوانید میزان موفقیت و نتیجه عرضه محصول جدید به بازار را بسنجید. از طریق این محاسبات می توانید اطلاعات دقیقی در خصوص بودجه ای  که صرف تبلیغات کرده اید و سود حاصل از فروشتان را به راحتی و با دقت بالا به دست آورید و متوجه شوید که برنامه تبلیغاتی شما با موفقیت عمل کرده است یا اینکه متضرر شده اید.

سه) آگاهی از کیفیت و تناسب محصول

تحقیق در خصوص آگهی های تبلیغاتی به شما این اطلاعات و آگاهی را می دهد که آیا محصول مناسبی را به بازار عرضه می کنید یا نه. این تحقیق در صورتی که در مراحل اولیه روند ارائه کالا به بازار انجام شود ، می تواند به شما در سپری کردن درست مسیر کمک کرده و نشان دهد که آیا تغییر و اصلاحی باید انجام شود یا نه.

چهار) تحقیقات در خصوص محصول جدید

در تحقیقاتی که انجام می دهید حتماً در خصوص محصول جدیدی که رقیبانتان به بازار عرضه کرده اند تحقیق کنید تا بتوانید پیش بینی کنید که آیا محصولی که شما نیز به بازار عرضه خواهید کرد می تواند موفق باشد یا نه. علاوه بر این ، به شما کمک می کند که بدانید برای جلب بیشتر مشتریان و جذاب کردن محصولتان باید از چه روشی کمک بگیرید.

پنج) تحقیق کردن ، جلوی عملکرد تصادفی شما را می گیرد

تحقیق کردن در خصوص بازار مربوط به محصولتان ، به شما این امکان را می دهد که دیگر بر اساس حدس و گمان و تصادف دست به عمل نزنید ، بلکه بر اساس اطلاعاتی که کسب کرده اید دست به عمل می زنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی