تحقیقات بازار تجهیزات پزشکی

تحقیقات بازار صنعت نفت و گاز
ژانویه 24, 2020
نحوه پاسخگویی مغز به تبلیغات محصولات غذایی
ژانویه 24, 2020

تحقیقات بازار تجهیزات پزشکی

تحقیقات بازار تجهیزات پزشکی ;  با توجه به آمارهای اعلامی از سوی انجمن های بین المللی و همچنین دپارتمان تحقیقات بازاریابی پارک بازاریابی ایران، پروژه ها و پژوهش های پزشکی بالاترین تعداد تحقیقات بازار چه از نظر قیمتی و چه از نظر تعداد تحقیقات بازار را در ایران و سر تا سر دنیا داشته است.

فلاح، مدیر دپارتمان تحقیقات بازاریابی در پارک بازاریابی ایران در طی تحقیقات برند تجهیزات پزشکی مکررا انجام داده است می گوید:

واژه اختصاری FMCG علامت اختصاری برگرفته از واژه Fast Moving Consumer Good است و به معنی کالاهای تند مصرف است. در کسب و کار و صنایع این واژه به کالاهای تولیدی اطلاق می شود که آن محصولات جنبه مصرفی روزانه داشته و دارای تاریخ مصرف کوتاه می باشند، این کالاها شامل مواد غذایی، بهداشتی، آرایشی و دارویی می باشد.

آن دسته از کالاها که به نام تجاری (Fast Moving Consumer Good : FMCG) به معنی کالاهای تند مصرف یا مصرفی روزانه با تاریخ مصرف کوتاه مدت در دنیای کسب و کار می باشند، بیشترین حجم تحقیقات بازار را نسبت به تحقیقات بازار تجهیزات پزشکی دارند. ایشان اظهار داشتند: مشاهده می شود در طی سه سال گذشته از هنگامی که تحریم های بین المللی آغاز گردیده، در ایران شرکت های بین المللی تجهیزات پزشکی شروع به انجام پروژه های بسیار گسترده ای در عرصه تحقیقات بازار لوازم پزشکی کرده اند البته لازم به ذکر است که این تحریم ها شامل واردات تجهیزات پزشکی نمی شوند اما در مقابل مشاهده می شود که پروژه های تحقیقات بازار در خصوص کالاهای پرمصرف غیرپزشکی به صورت بی رویه در حال کاهش است.

البته با توجه به ساختار فرهنگی و میزان مصرف بالایی که لوازم آرایشی، بهداشتی و شوینده ها دارند، همگام با پروژه های تحقیقات بازار لوازم پزشکی بیشترین حجم تحقیقات بازار را در ایران به خود اختصاص می دهند لازم به ذکر است که گروه کالاهایی که مربوط به شوینده ها می باشند بیشترین حجم پروژه های تحقیقاتی را دارند.

و نیز فلاح با توجه به تحقیقات بازار انجام شده بر روی لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی می گوید: هر شرکت تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی در سال بین ۱۰ تا ۱۵ پروژه تحقیقات بازار در این عرصه به صورت گسترده در کل کشور انجام می دهد که البته بیشتر این پروژه های تحقیقات بازار بدلیل هزینه های بالایی که دارد به صورت نمایش و تبلیغاتی بوده و کاربدی نمی باشد این در حالی است که تعداد تحقیقات بازار شرکت های تولید کننده آرایشی و بهداشتی خارجی که سهم بسیار زیادی از بازار این نوع محصولات را در ایران به خود اختصاص داده اند ۱۰۰ برابربیشتر است.

فلاح در خصوص اضافه می نماید که: در ایران همه ساله حدود ۳۰ پروژه تحقیقات بازار در این عرصه عملیاتی می گردد که اگر تحقیقات بازار بقیه ادوات بهداشتی نظیر شوینده ها و لوازم بهداشتی درمانی را به این تعداد بی افزاییم تعداد این پروژه های تحقیقات بازار به چیزی حدود ۳۵۰ پروژه خواهد رسید، که این میزان نسبت به پروژه های تحقیقات بازار کشورهای تولید کننده بسیار پایین می باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی