اهمیت گروه های کانونی برای گردآوری اطلاعات جزئی و دقیق

اهمیت تحقیقات بازار در حوزه های مختلف استارت آپ
ژانویه 24, 2020
تحقیقات بازار در شرایط کاهش فروش چگونه باید انجام شود؟
ژانویه 24, 2020

اهمیت گروه های کانونی برای گردآوری اطلاعات جزئی و دقیق

شما نیاز دارید برخی از اوقات اطلاعات بسیار ریزتری در خصوص نظر مشتریان و ایده های آنها به دست آورید.

توضیح اولیه

در حالت عادی ، تحقیقات بازار به شما کمک می کند تا در خصوص درخواستها و یا نارضایتی های مشتریانتان اطلاعاتی را به دست آورید. اما مواقعی که نیاز دارید این اطلاعات کمی دقیق تر باشند تا بتوانند بیشتر برای شما راهگشا تر باشند نیاز دارید از گروه های متمرکز استفاده کنید. در این روش ، تعدادی از مشتریان خود را به عنوان نمونه انتخاب می کنید و با آنها جلساتی را تشکیل می دهید.

می توانید در گروه ها و جلسات از مشتریان خود بخواهید که نظر خود را در خصوص روشهایی که می تواند به شما کمک کند تا عملکردتان بهبود پیدا کند به شما بگویند. برای اینکه مشتریانتان با شما همکاری لازم را داشته باشند بهتر است تعدادی از محصولات خود را به عنوان هدیه برای آنها در نظر بگیرید تا اشتیاق آنها برای مشارکت در جلسه را افزایش دهید.

برای اینکه بتوانید کار تحقیقاتی را بهتر و قاعده مند تر انجام دهید بهتر است از یک شرکت تحقیقاتی کمک بگیرید تا آنها شما را در اینکه کدام گروه از مشتریانتان را انتخاب کنید کمک کنند. همچنین آنها می توانند جلسات را حرفه ای تر اداره کرده و داده های به دست آمده از این مذاکرات را به خوبی دسته بندی و نتیجه گیری کنند.

اگر قصد دارید نظر مشتریان را در مورد کالای جدیدی که تولید کرده اید یا در فکر تولید آن هستید بدانید می توانید یک گروه غیر رسمی که به لحاظ هزینه ها برایتان کمتر تمام شود تشکیل دهید و خودتان اداره این جلسات را بر عهده بگیرید. می توانید برای این کار مشتریانی که به آنها دسترسی دارید یا آنها را می شناسید استفاده کنید زیرا گردآوری آنها راحت تر است و آنها تمایل بیشتری برای همکاری از خود نشان خواهند داد.

بهتر است مکان مناسبی برای برگزاری این جلسه در نظر بگیرید. می توانید آنها را برای صرف غذا دعوت کنید و جلسه خود را در همان جا برگزار کنید. فردی که اداره این جلسه را به عهده دارد و به دنبال کسب داده های دقیق از مشتریان است باید تمامی اظهارات آنها را ثبت کند و نسبت به واکنشهای غیر کلامی مشتریان حساس باشد. زیرا واکنشهای غیر کلامی مشتریان است که می تواند میزان علاقه و احساس آنها را نشان دهد. به گونه ای با نظریات مشتریان برخورد کنید که آنها احساس کنند که نظرشان برای شما مهم است حتی اگر گفته های آنها غیر عملی یا دور از واقع باشد. این نوع رفتار شما باعث می شود آنها اشتیاق بیشتری داشته باشند و به ارزش این جلسه پی ببرند. سعی کنید نکاتی که مطرح می کنند بر روی یک تابلو نوشته و دسته بندی کنید.

نتیجه گیری

با این کار هم داده های شما منسجم تر می شود و هم اینکه نکات مهم یادداشت شده و مورد غفلت قرار نمی گیرند. همچنین مشتریانتان بیشتر به رسمی و مهم بودن این جلسه پی می برند. بعد از اینکه این جلسه به پایان رسید از مشتریان خود بابت وقتی که برای شرکت در جلسه گذاشته اند تشکر کنید و هدایایی که برای آنها در نظر گرفته اید به آنها تحویل دهید. بلافاصله پس از این جلسات باید جلساتی برای حل مشکلات و تصمیم گیریها بر مبنای یافته های جلسه با مشتریان تشکیل دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی