اطلاعات تجاری جهت همکاری با شرکت های کره جنوبی

جمع آوری اطلاعات در خصوص تأثیر آگهی های تبلیغاتی
ژانویه 25, 2020
دلایل شکست محصولات جدید در بازار چیست؟
ژانویه 25, 2020

اطلاعات تجاری جهت همکاری با شرکت های کره جنوبی

تا اواسط قرن بیستم (۱۹۷۱) به لحاظ تولیدات ناخالص سرانه داخلی ، کره جنوبی و شمالی در شرایط یکسانی بودند.

اما امروزه به وضوح در بازار جهانی مشاهده می شود که کره جنوبی یکی از قدرتهای اقتصادی دنیا شده است. اقتصاد موفق کرهٔ جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است. کرهٔ جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه ‌یافتهٔ چندین هزار میلیارد دلاری است. در حالی که کره شمالی جزو کشورهای کم توسعه و منزوی در دنیاست. کره جنوبی توانسته است یک بازار پر طرفدار در بین سرمایه گذاران خارجی برای خود پیدا کند.

دلایلی همچون: اقتصاد شکوفا ، استفاده از زبان انگلیسی در تجارت و آزاد کردن بازارها ، سرمایه گذاری در کره جنوبی را مطلوب ساخته است. با وجود همه اینها ، لازم است افرادی که قصد سرمایه گذاری و تجارت با کره جنوبی را دارند با برخی ویژگی های فرهنگی آن که ممکن است در مسیر تجارت با آنها برایشان مفید واقع شود آشنا شوند. کره جنوبی کشوری است که به لحاظ فرهنگی ، سنتی است. به گونه ای که آنها به فرهنگ سنتی خود و موفقیت هایی که توانسته اند به دست بیاورند بسیار افتخار می کنند. همچنین لازم است که در ارتباط و تجارت و قرار ملاقات با آنها حتماً به وقت و زمان بسیار اهمیت بدهید.


زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی

فرهنگ و مناسبات تجاری کره جنوبی همچون هنر و فرهنگ و سایر زمینه های آن تحت تأثیر آئین و تفکر کنفوسیوسی است. بر اساس مبانی کنفوسیوس ، مردم کره جنوبی بسیار سخت کوش و به اصول اخلاقی مقید هستند. آنها نسبت به افرادی که از لحاظ سنی ، اجتماعی ، اقتصادی و سایر زمینه ها از آنها بالاتر هستند ؛ ارزش و احترام ویژه ای قائلند و در شرکتهای آنها نیز مطابق با همین فرهنگ و آئین ، کارمندان و کارکنان شرکتها نسبت به کارفرمای خود بسیار فروتن و وفادار هستند و در هر شرایطی تصمیم و اعمال کارفرمای خود را تأیید و تصدیق می کنند.

زبان مردم کره جنوبی

اغلب جمعیت کره جنوبی حتی اگر در خارج از کشور تحصیل کرده باشند ، باز هم در استفاده از زبان انگلیسی دچار مشکل هستند.  با اینکه در مدارس آنها تمام تأکید و سعیشان بر بهبود زبان انگلیسی افراد است ولی باز هم یکی از معضلات و موانع آنها در تجارب به حساب می آید. برخی افراد مسن در این کشور به دلیل روابط نزدیک این کشور با ژاپن در سالهای گذشته می توانند به زبان ژاپنی صحبت کنند ولی در بازارها و تجارت معمولاً از ژاپنی استفاده نمی کنند.

پوشش مردم کره جنوبی

به جز ارتباطات رسمی که کره ای ها بسیار به آن اهمیت می دهند و حتماً از لباس رسمی شامل: کت ، شلوار و کراوات استفاده می کنند در سایر موقعیت ها و خارج از این جلسه های رسمی ، مردم می توانند بسیار راحت و صمیمی باشند.


کارت ویزیت

برای ملاقات با صاحبان شرکتها و سازمانهای کره ای حتماً باید کارت ویزیتی که هم به زبان انگلیسی و هم کره ای نگاشته شده به همراه داشته باشید و فراموش کردن آن نوعی توهین و بی احترامی به آنها محسوب می شود.


مذاکرات

از آنجا که کره ای ها قبل از هر قرار داد تجاری و یا تصمیم گیری درباره آن باید شریک خود را خوب بشناسند ، بنابراین ، در جلسه اول خیلی درباره تصمیم های مهم و قرار دادهای اصلی انتظار نداشته باشید که به نتیجه برسید. اغلب آنها تمایل دارند در شرایط آرام و غیر رسمی مانند نشست هایی که زمان صرف شام و یا ناهار است ، شریک خود را بشناسند. در برخورد با آنها بسیار موقر و متین و در عین حال صبور باشید و زمانی را برای مذاکره کردن و گفتگوهای دو طرفه صرف کنید. حالت عصبانیت و یا بی تفاوتی نسبت به آنها یک نوع بی احترامی از جانب کره ای ها تلقی می شود. آئین ها و تفکرات بودایی در کره ، موجب شده آنها توجه به واکنشهای بدنی و گوش دادن به صحبت های طرف مقابل را بسیار مهم بدانند و اعتماد برای هر دو طرف از اصول مهم برای هر ارتباطی محسوب شود.

مهمان‌ داری و مهمان نوازی

کره ای ها ممکن است برای شناخت نهایی یک نفر و ارزیابی کامل وی ، او  را برای صرف ناهار یا شام  به منزل خود یا یک رستوان دعوت کنند. سعی کنید حتماً این دعوت را بپذیرید و به آن افتخار کنید. چرا که آنها در این زمان ارزیابی نهایی خود را از شما خواهند داشت.

اجزای روابط 

اهمیت اعتماد کردن برای کره ای ها به قدری زیاد است که آنها حتی ممکن است قبل از برقراری ارتباط با کسی درباره خانواده آن فرد ، ارتباطات و زندگی شخصی اش تحقیق کنند. بنابراین ، سعی کنید که  صادقانه و بدون اغراق به سوالات در این زمینه ها پاسخ بدهید. برای شروع صحبت کردن و برقراری ارتباط با آنها از مسائل شخصی مانند: ورزش ، تفریحات ، مسائل خانوادگی شروع کنید.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی