اطلاعات تجاری جهت همکاری با شرکت های اسپانیایی

چگونه حوزه منابع انسانی را در شرکت خود سازماندهی کنید
ژانویه 24, 2020
شبکه های جدید در مسیر ورود به رقابت با صدا و سیمای ایران
ژانویه 24, 2020

اطلاعات تجاری جهت همکاری با شرکت های اسپانیایی

اسپانیا که نام رسمی آن پادشاهی اسپانیاست پس از فرانسه به لحاظ وسعت ، دومین کشور در قسمت غرب قاره اروپاست.

به لحاظ اقتصادی نیز این کشور جایگاه ویژه ای در اروپا دارد. یکی از منابع درآمدی این کشور صنعت توریسم است که اغلب افرادی که به اروپا سفر می کنند حتماً سعی می کنند از این کشور نیز دیدن کنند. اسپانیا از جمله کشورهایی است که از نظر فرهنگی بسیار غنا دارد و همین مسئله در کنار جذابیتهای دیگر مانند مکانهای دیدنی آنجا را محل مناسبی برای توریستها ایجاد کرده است.

مردم اسپانیا بسیار مبادی آداب هستند و البته کمی ممکن است در کارها سهل انگارتر باشند و سخت گیری چندانی نداشته باشند و همین خلق و خوی اسپانیایها را به راحتی می توان در ارتباطات کاری و شغلی آنها نیز مشاهده کرد. به همین دلیل معمولاً در فضاهای شغلی که در اسپانیا وجود دارد افراد از تنش کمتری رنج می برند در حالی که از نظر اقتصادی نیز توانسته اند بسیار کارآمد و موفق عمل کنند. این ویژگیهایی که در فضای کاری اسپانیاییها وجود دارد افراد بسیاری

اسپانیای ها ملتی هستند که برخورد و خلق و خوی گرم و صمیمی دارند. هر چند در فضاهای کاری و ارتباطات شغلی جدی تر از مواقع دیگر هستند ولی با این حال باز هم می توان بویژه در محیطهای غیر کاری به راحتی متوجه برخوردهای صمیمانه و دوستانه آنها شد. مسئله مهمی که باید در خصوص کار کردن در اسپانیا حتماً به آن اشاره شود این است که در اسپانیا معمولاً افراد نزدیک به ۱۱ ساعت در روز در محیط کاریشان هستند و از این ۱۱ ساعت نزدیک به ۲ یا ۳ ساعت در بعد از ظهر برای صرف ناهار و استراحت در نظر گرفته شده است. دو ماه در سال نیز ساعات کاری آنها کمتر شده و فشار کاری کمتری دارند. در صورتی که شما قصد ملاقات با شرکتهای اسپانیایی دارید این دو ماه که ماه های جولای و آگوست هست را در نظر بگیرید که فشار کاری کمتری دارند و بهتر می توانید از زمان و برقراری ارتباط با آنها استفاده نمایید.

سعی کنید همیشه و در هر کشوری به وقت و زمانی که برای ملاقات تعیین می شود پایبند باشید و سر وقت در آنجا حضور داشته باشید ، این ویژگی را در کشور اسپانیا نیز در پیش بگیرید ؛ هر چند ممکن است شما کمی منتظر آنها باقی بمانید ولی در هر صورت سعی کنید تأخیر از جانب شما نباشد. زمانی که می خواهید مذاکره خود با آنها را آغاز کنید حتماً در ابتدا با یک مقدمه کوتاه شروع کنید و سعی کنید یک صحبت کوتاهی داشته باشید. زمانی که صحبتها و مذاکرات شما به پایان رسید حتماً صبر به خرج داده و زمان تصمیم گیری به آنها بدهید.

زیرا لازم است کار شما و پیشنهاداتتان را با دقت بررسی کنند. مردم اسپانیا برای روابط نزدیکشان ارزش زیادی قائلند بنابراین امکان اینکه شما را به منزل خود دعود کنند بسیار کم است ، به خاطر همین اغلب ملاقاتهای شما در فضای کاری و شرکت خواهد بود. سعی کنید در کنار زبان انگلیسی کمی هم زبان اسپانیایی یاد بگیرید تا در برقراری رابطه با شما کمی صمیمی تر رفتار کنند. اگر شما به عنوان یک زن برای کار کردن و یا بستن قرار دادی به اسپانیا می روید بهتر است بدانید که در اسپانیا امروزه زنان زیادی در مشاغل سطح بالا مشغول هستند و این امری عادی برای آنها است بنابراین ، در این زمینه سعی کنید اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

از آنجا که اسپانیا دارای پیشینه و فرهنگی غنی است بنابراین بهتر است کمی در خصوص فرهنگ ، تاریخ و آثار آنها مطالعه کنید تا هنگام ملاقات با آنها راجع به شان صحبت کنید ، این کار موجب اعتماد و صمیمیت بین شما و آنها خواهد شد. ممکن است مذاکرات شما در اسپانیا کمی به طول انجامد بنابراین ، صبر پیشه کرده و فرصت کافی برای بررسی و سنجیدن و ایجاد اعتماد فی ما بین را به آنها بدهید.

موضوعات مرتبط :

اطلاعاتی جهت همکاری با شرکت های ایتالیایی

اطلاعات تجاری جهت همکاری با شرکت های استرالیایی

اطلاعات تجاری جهت همکاری با شرکت های کره جنوبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی