استفاده از راهبرد تمایز در ورود کالای جدید به بازار برای چه شرکتهایی مناسب است؟
ژانویه 25, 2020
مواردی که در تحقیقات بازاریابی برای کالاهای جدید باید رعایت کنید
ژانویه 25, 2020

اطلاعاتی جهت همکاری با شرکت های ایتالیایی

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و پایتخت آن شهر رم است . امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱٫۶ درصد مردم آن مسیحی هستند.

ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. عمده ایتالیایی ها رومی تبار هستند و زبان های رایج در ایتالیا هم تقریباً همگی شاخه هایی از زبان رومی بشمار می روند.  از جمله مهم ترین صنایع کشور می توان به صنایع فلزکاری، ماشین آلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد غذایی ، منسوجات و البسه ، هواپیماسازی، کشتی سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم ترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می دهند . قسمت جنوبی این کشور بیشتر به لحاظ محصولات کشاورزی اش مشهور است. از نظر شرایط سیاسی در این کشور ، ایتالیا صاحب یک حکومت جمهوری دموکراتیک است.

ویژگیهای فرهنگی ایتالیایی ها

ایتالیا به دلیل وجود گردشگران خارجی زیادی که سالانه به آن کشور مسافرت می کنند ، مردمانی خوش برخورد و دارای روابط صمیمانه ای است. برای ایتالیایی ها مهم است که به فرد طرف قرار داد خود اطمینان داشته باشند ، بنابراین سعی کنید قبل از هر گونه قرار داد همکاری با آنها رابطه برقرار کنید تا شناختی از شما به دست بیاورند تا زمینه های اعتماد در آنها بوجود بیایید. سعی کنید آرامش خود را حفظ نمایید و در بستن قرار داده ها عجله ای نداشته باشید. فرصتی را ایجاد کنید تا آنها بتوانند با امور مربوط به شما و نوع همکاری با شما آشنا شوند.

سعی کنید در برخورد با ایتالیایی ها مبادی آداب باشید و به صورت مقبول رفتار کنید. لازم است که هنگام ملاقات با هیأتهای ایتالیایی و جلسات رسمی با آنها ، طرز پوشش خود را کاملاً رسمی انتخاب کنید. از لحاظ اهمیت به زمان و حضور به موقع بر سر قرار ها ایتالیایی ها خیلی سخت گیر نیستند ولی از آنجا که افراد وقت شناس و دقیق همیشه و همه جا مورد احترام دیگران هستند بنابراین ، بهتر است که در دیدار با ایتالیایی ها هم این مورد را در نظر داشته باشید و به آن اهمیت بدهید تا یک تصویر مطلوبی از خود در ذهن آنها به جای بگذارید. احتمالاً آنها برای اینکه شناخت بهتری از شما به دست بیاورند و کمی روابط نزدیک با شما داشته باشند ، شما را برای صرف غذا و مذاکره بر سر امور کسب و کار و تجارتتان به یک رستوران دعوت می کنند ؛ حتماً این دعوت آنها را بپذیرید و سر قرار حاضر شوید.

ایتالیایی ها تمایل زیادی به صحبت کردن بر سر مسائل خصوصی و خانوادگی خود ندارند ، سعی کنید در مراودات خود با ایتالیایی ها خیلی به مسائل شخصی آنها نپردازید و در خصوص زندگی آنها دنبال کسب اطلاعات نباشید.  نکته نهایی است که در صورتی که قصد برقراری رابطه با شرکتهای ایتالیایی را دارید و در پی بستن قرار داد با آنها هستید ، بهتر است که اشخاص مهم و اصلی شرکت برای این قرار داد با آنها دیدار داشته باشند ، زیرا آنها به این موضوع بسار اهمیت قائلند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقات بازاریابی